Nízké keříky borůvčí patří k nenáročným, typicky planým rostlinám, které původně pocházejí z Přední Asie. Tmavomodrým plodům se nejlépe daří v Evropě, severní Asii a Severní Americe. V tuzemsku se borůvčí vyskytuje zejména v jehličnatých lesích, kde tento typ bobulovin zraje během několika letních týdnů. Kromě volně rostoucích lesních plodů existují i borůvky kanadské, jejichž první odrůdy vznikly na americkém kontinentě počátkem 20. století. Od lesních příbuzných se liší především velikostí a chutí. V prodejnách MAKRO nabízíme zcela čerstvé borůvky od prověřených dodavatelů. Samozřejmostí je praktické balení, které usnadní převoz a skladování.

Tipy z našeho sortimentu


Více o borůvkách

 • Borůvky pro zdraví

  Zdravotní prospěšnost borůvek nepatří k lidovým mýtům, naopak je vědecky prokázaná. Tmavě fialové plody jsou bohaté především na karoten, který chrání imunitní systém a tělesné buňky proti bakteriím. Konzumace borůvek napomáhá při zadržování vody v organismu, působí preventivně proti infekcím a podporuje tělo v boji s následky stresu.

 • Kulinářské využití

  Díky vysokému obsahu prospěšných látek by se měly borůvky konzumovat především syrové – časté je však i jejich využití v teplé kuchyni a v pečených moučnících. Dají se zavařit jako kompot, džem nebo povidla – lahodná chuť lesního ovoce se tak uchová po celý rok. Borůvky lze také zmrazovat či sušit a poté přidávat do müsli a jogurtů.

 • Správné skladování

  Při nákupu borůvek je třeba důkladně prohlédnout místa, kde se plody dotýkají vaničky – mohou být následkem manipulace otlačené, což by zkrátilo jejich životnost a zapříčinilo šíření plísně. Čerstvé borůvky skladujte v krabičce bez víčka v chladničce. S jejich zpracováním nebo konzumací neotálejte, velmi rychle totiž podléhají zkáze.

Garance kvality

Veškerý sortiment borůvek prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele – sezonní plody odebíráme nejen od renomovaných českých pěstitelů, ale dovážíme je také ze zahraničí. Naši tamější kolegové vyhledávají nejvhodnější prověřené zdroje přímo u producentů, čímž je zajištěna dlouhodobá stabilita sortimentu i jakosti dodávaného zboží. Kvalita borůvek je důkladně kontrolována na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují pracovníci MAKRO maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad je distribuováno do jednotlivých prodejen.


Další oblíbené ovoce

 • Banány

  Banány v MAKRO

  Banány patří mezi lehce stravitelné druhy ovoce s vysokým obsahem sacharidů.

 • Jahody

  Jahody v MAKRO

  Celý rok u nás můžete zakoupit čerstvé a šťavnaté jahody v praktických baleních.

 • Pitahaya

  Pitahaya v MAKRO

  Vyzkoušejte exotické plody, jejichž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu.

 • Mučenka

  Mučenka v MAKRO

  Lahodné pody jsou známé především díky bohatě využitelné šťávě.